Küba Turları

Küba Turu

 • Küba Turu

  Küba Turları Gülgez Turizm

 • Küba Turu

  Küba Turları Gülgez Turizm 2

 • Küba Turu

  Küba Turları Gülgez Turizm 3

 • Küba Turu

  Küba Turları Gülgez Turizm 4

 • Küba Turu

  Küba Turları Gülgez Turizm 5

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Küba Turu

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurt Dışı Turları
 • Alt Kategori :
  Küba Turları
 • Süre :
  9 Gün
 • Vize :
  Var

Tur programı tanıtım için hazırlanmış olup, tur tarihi ve rotasına göre uçuş saatleri ve gezi rotaları değişiklik göstermektedir. Fiyatını düşündüğünüz turun detayları için bizimle iletişime geçiniz.

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Küba Turu Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 9 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

 • --- Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Havana’da --* Otelde 5 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Havana şehir turu
 • Cayo Santa Maria’da ---* Otelde 2 gece her şey dahil konaklama
 • Trinidad ve Santa Clara  şehir turları sırasında öğle yemekleri (yerel restoranda)
 • Havana, Remedios, Trinidad, Santa Clara şehir turları
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti 

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Vize Ücreti ( ---$ )
 • Ekstra turlar,
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Ek bagaj ücretleri

Alan Buluşması :----- saat ----

1.GÜN: İSTANBUL – HAVANA 

--- saat ---- İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından saat ---’na ait ---- sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile ---'de Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.

 

2.GÜN: HAVANA -  SANTA CLARA – REMEDIOS – CAYO SANTA MARIA 

Kahvaltının ardından Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara şehrini görmek için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Remedios Kasabasını geziyoruz. Buradaki gezimiz sırasında kasabanın ana kilisesi olarak da bilinen ve yüzyıllar boyunca korsanları ve sömürgecileri bölgeye çektiği için geçmişte beyaz boya ile kapatılmaya çalışılan  fakat sonra restore edilerek ortaya çıkartılan 13 altın kemere ev sahipliği yapan Iglesia San Juan Bautista de Remedios’u göreceğiz. Sonrasında ise  Santa Clara yolculuğumuz devam edecek. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimiziyerel restoranda alıyoruz ve yemek sonrası özel otobüsümüz ile Cayo Santa Maria’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. GÜN: CAYO SANTA MARIA // 

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama.

 

 

4.GÜN: CAYO SANTA MARIA - TRINIDAD -HAVANA  // 

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Varışta panoramik Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktansonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası özel otobüsümüz ile Havana’ya hareket ediyoruz. Geceleme ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN: HAVANA // 

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu:     --- $ (Kişi başı)

Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show: -- $ (Kişi başı)

 

6.GÜN: HAVANA // 

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokağı'nı göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado Caddesi'ne geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesi'ni gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesi'nde, Küba Bağımsızlık Savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Benzersiz Küba Turu: ---$ ( Kişi Başı )

Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği: --- $ (Kişi başı)

 

 

 

7. GÜN: HAVANA // 

1 Mayıs Bayramı’nın büyük bir coşkuyla milyonlarca işçi tarafından kutlandığı Devrim Meydanı’na hareket ediyoruz ve kahvaltımızı kumanya olarak alıyoruz. Burada kutlamalara dâhil olup, insan denizinde bir damla oluyor, Küba halkının en büyük bayramını biz de yerinde yaşıyoruz. Kutlamalardan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway Müzesi olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Öğle yemekli Hemingway turu : ---$ (Kişi başı)

8.GÜN: HAVANA - İSTANBUL // 

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. ---'na ait ---sefer sayılı uçuşu ile saat ---’te Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz.

 

 

9. GÜN: İSTANBUL // 

Yerel saat ile ---’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Extra turlarda toplu alımlarda özel indirimler için iletişime geçiniz.

 

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ulaşım

Uçak ile

4*-5* otellerde konaklama ile

, Özel Belgeli

Nakit yada Havale ile

Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!

©2018 GülgezTurizm